Chirurgia bariatryczna

Chirurgia otyłości, czyli chirurgia bariatryczna jest obecnie jedyną skuteczną i długoterminową metodą w walce z otyłością. Dzięki leczeniu chirurgicznemu pacjenci mają nie tylko największą szansę na uzyskanie zdrowszego wskaźnika masy ciała (BMI), ale również szansę na zmianę swojego dotychczasowego stylu życia. W chirurgii otyłości operacja bariatryczna taka jak, zmniejszenie żołądka, polega na zmianie anatomii przewodu żołądkowo-jelitowego (żołądka i układu pokarmowego). Powoduje to zmiany w organizmie wraz ze zmianą bilansu energetycznego i metabolizmu tłuszczów.


Zmieniając anatomię przewodu pokarmowego, Chirurgia Otyłości wpływa na wytwarzanie hormonów jelitowych. Efektem jest zmniejszenie uczucia głodu i apetytu oraz zwiększenie uczucie sytości. Wraz ze zwiększoną utratą masy ciała, zwiększa się zaangażowanie aktywnością
fizyczną.

Aleksandra Chruścielewska, Operacja bariatryczna - zmniejszenie żołądka. Dla kogo? Na czym polega? https://zdrowie.interia.pl/badania/zabiegi/news-operacja-bariatryczna-zmniejszenie-zoladka-dla-kogo-na-czym-,nId,5719198 (Sprawdzono 29.12.2021)